Sdružení přátel historických počítačů je dobrovolná zájmová organizace, jejímž cílem je popularizace výpočetní techniky a její historie mezi širokou veřejností a zachování historické výpočetní techniky pro budoucnost.

27.1.09

25 let Apple Macintosh

Podívejte se na záznam ze slavnostního představení počítače Apple Macintosh 24. ledna 1984. V sále byly tři tisíce diváků a na pódiu Macintoshi sekundoval Steve Jobs:

1 komentář:

z8pt5qomde řekl(a)...

According to statistics, the annual consumption of plastic in the construction trade accounts for about 1/4 of the total plastic output, rating first in the software of plastics. Theenergy chain was installed on an injection moulding software so thatno extra space is important in horizontal course forthe unreeling motion. The service requires full JavaScript assist find a way to} view this web site. The service requires full cookie assist to be able to} view this web site. Sometimes, could be} not enough back strain computer stylus pens to ensure the identical quantity of fabric is in every shot. If this is the case, then merely increase the back strain to ensure a shot to shot consistency.